man-1915351_1280
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

שמתם לב שלפעמים העבודה ברשתות החברתיות מזכירה את הקריאה בתנ"ך לאורך השנה?  בדיוק כמו ששבוע אחרי שבוע מקריאים פרשה מסוימת, אנחנו מעלים פוסט אחרי פוסט כדי לקדם את העסק שלנו. אבל, אם במקרה של התנ"ך, כך יצא שאחרי שמחת תורה מתחילים הכל מהתחלה, במדיה חברתית, עמודי פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין – החזרה על עצמנו ומחזור חומרים קיימים מורגשים מאד ויכולים אפילו לגרום לנטישת העוקבים.

ככל שאנחנו מדברים על ניסוי וטעיה, הכל בסדר, אנחנו מגוונים, אנחנו בודקים את האפשרויות, אבל מה לעשות כשסוף סוף מתגלה לנו אסטרטגיית תוכן מנצחת ואנחנו מוכנים לעשות הכל כדי להתמיד בה? איך לא לחזור על משהו שכבר פרסמנו? איך לתת לעוקבים שלנו ערך בלי שתיווצר תחושה שאנחנו לא מצליחים לחדש?

היום נדבר על כמה דרכים לגוון את התוכן שלנו במסגרת אסטרטגיית תוכן קיימת. הנה כמה רעיונות:

פרסמו סדרות של פוסטים במקום פוסטים בודדים

קבלו החלטה שכל יום שני אתם מעלים מתכון חדש / סיפור מהקליניקה או פרויקט עיצובי שעבדתם עליו. הצמידו לכל פוסט כזה האשטאג ייחודי, כדי שבלחיצה עליו, ניתן יהיה לקבל רשימה של כל הפוסטים הקודמים באותה סדרה. זה יצריך מכם להיות מאד קונסיסטנטיים ולתכנן קדימה עוד יותר בקפידה, אבל זה לגמרי שווה. חוץ מזה, אחרי כמה שבועות תשימו לב שהעוקבים מחכים ליום בו יעלה הפוסט החדש.

via GIPHY

ארגנו תחרות או חלוקת מתנות

תהיו נדיבים עם העוקבים. ערכו הגרלות, תחרויות או חלקו מתנות לעוקבים נאמנים. זה יכול להיות מקום בסדנה, קרם ידיים שרקחתם לבד או ארנק מיוחד. תהיו הוגנים – בססו את הפעילות סביב העוקבים עצמם, אך אל תשכחו את המותג. תנו לאנשים לספר לכם את הסיפור שלהם, כי אנשים מאד אוהבים כשמתעניינים בהם. שימו לעצמכם הרגל – פעם בחודש לערוך פעילות גולשים בעמוד. ואל תשכחו תקנון מסודר לכל פעילות, כדי למנוע כפילויות ואי הבנות.

via GIPHY

אירחו AMA

AMA – פורמט מאד נפוץ ב-Reddit הפך לאחרונה למפורסם גם בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות. AMA זה קיצור מהמילים Ask Me Anything, כלומר ניתן לשאול את המשתתף כל שאלה – ממקצועית ועד הכי אישית והוא מחויב לענות. למשל, אם העסק שלכם הוא קידום מרצים, הביאו את אחד המרצים ל-AMA וכך תאפשרו לעוקבים שלכם להכיר אותה או אותו יותר מקרוב וכמובן לקדם בדרך זו את המכירות. אם אתם עומדים במרכז המותג שלכם – תעשו AMA על עצמכם, ענו בכנות, אותנטיות והומור וכך תגרמו לעוקבים להפוך לנאמנים עוד יותר בקלות רבה.

via GIPHY

שתפו תכנים של אחרים

אל תפחדו לתת במה לאחרים. נתקלתם בפוסט מעניין? מישהו מהעוקבים הביא לתשומת ליבכם משהו שהוא כתב? שתפו את הפוסטים ואל תשכחו לתת מבוא קצר ואישי לפני השיתוף, כדי להסביר מה אהבתם ומה חשוב לכם להעביר על ידי השיתוף. אל תשכחו, כבר דיברנו על זה: אותנטיות זה שם המשחק ברשתות החברתיות.

via GIPHY

מחזרו את התוכן שלכם (אבל בתבונה)

רגע, האם הפוסט הזה על "איך לא למחזר?" איך קשור המחזור עכשיו? התשובה היא פשוטה – מחזרו את התוכן, לא את הפורמט. למשל, את הפוסט שעלה לפני חצי שנה לבלוג, אפשר לצלם לסרטון וידאו, להפוך אותו לדיאלוג. מתכון חדש אפשר להעלות פעם אחת בצורת סרטון בסגנון TASTY ופעם אחרת עם זווית צילום רחבה יותר, בפורמט ארוך עם הסברים מפורטים שמתאים יותר ליוטיוב. חשוב להיות יצירתיים גם כשמדובר במחזור.

via GIPHY

**

השנה החדשה התחילה, ואני יודעת שהיא מלאה בהזדמנויות חדשות. קחו אותם במלוא החופן, זהו אותם גם במקומות הכי נסתרים ומפתיעים. העזו. ושתהיה שנה נהדרת.

עכשיו תורך לבעוט בעסק!