שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

ברבעון השלישי של 2019 מדווחת פייסבוק על הכנסות של קצת פחות מ-18 מיליארד דולר. אם נשווה את זה לשנים קודמות, מדובר בעליה של 29%. גם החברה עצמה ממשיכה לגדול מבחינת כמות המשתמשים וכרגע מעסיקה מעל 43,000 עובדים.

כדי להבין למה ולמי זה טוב, בואו ננסה להבין למה המידע הזה מעניין אותנו?

via GIPHY

קודם כל, בתור בעלי עסקים שמשתמשים על בסיס יום-יומי בפלטפורמה זו, כדי לקדם את השירותים ואת המוצרים שלנו חשוב שנדע – בערך 94% מרווחי פרסום של פייסבוק ברבעון האחרון הגיעו ממובייל. בשנה שעברה נתון זה היה גבוה, 92%. רמז עבור כל מי שבונה קמפיינים ממומנים: שימו דגש על מובייל.

כמות המשתמשים הממוצעת היומית בפייסבוק עברה כבר מזמן את 1.5 מיליארד, עלייה של 9% באותה תקופה בשנת 2018. גם כמות המשתמשים הממוצעת החודשית מגיעה ל-2.45 מיליארד, עלייה של 8% בהשוואה לשנה שעברה.

והנה נתון מטריף ממש ותיכף אסביר מדוע: לפי הערכות החברה, בערך 2.8 מיליאד אנשים משתמשים באחת האפליקציות שלה (פייסבוק, אינסטגרם, וואסאפ או מסנג'ר) כל חודש. זה מאפשר לנו, בעלי עסקים, להרחיב את כיווני הפרסום גם לאפליקציות האלה.

via GIPHY

אמת? זה נשמע מטורף. כל התחזיות על כך שפייסבוק כבר לא מה שהיא הייתה, אנשים עוזבים אותה ואת שאר שלוחותיה, מתבררות לא רק כלא מדויקות, אלא לא נכונות ממש. פייסבוק חזקה וממשיכה להתחזק ולכן זה הזמן המדויק מבחינת כולנו לעבוד על אסטרטגיית פרסום ושיווק לשנה הבאה.

מה חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים פרסום ושיווק לשנה הקרובה?

שצריך להיות חכמים ועם יד על הדופק. להבין שמובייל הוא האווזה הזו שמטילה ביצי זהב. להתאים את הפרסום למובייל זה מאמץ לא גדול, אבל מאד חשוב. תשקיעו בחווית המשתמש של הלקוחות הפוטנציאלים שלכם ותוכלו לקטוף פירות מתוקים של לידים טובים.

כבר כתבתי על זה שכדאי לתכנן פרסום מגוון ולעבור מפלטפורמה לפלטפורמה כדי לייצר נוכחות. עכשיו דמיינו לעצמכם תרחיש הבא: לקוח פוטנציאלי שלכם, נקרא לו אבי, מטורגט עם הפרסום שלכם בפייסבוק. הוא רואה, מתרשם, מעוניין לבצע הזמנה ואז פתאום הטלפון שלו מצלצל. על הצג הגננת של הבת הקטנה שלו. אבי שוכח מכל מה שרצה לעשות, ועונה. איזה כיף, הכל בסדר והגננת רק רצתה להגיד שהילדה נבחרה לכוכבת השבוע. מזל שהרצתם מודעת פרסום לא רק בפייסבוק: אחרי שעה או שעתיים, כשהוא שוב טורגט, הפעם במסנג'ר, אבי סוף סוף הזמין את השירות או את המוצר שכל כך רצה.

via GIPHY

ועכשיו, דבר חשוב שאני כבר מזמן רוצה להגיד לכל אחד מקוראי הבלוג שלי: אל תאשימו את הפלטפורמה באי-הצלחות שלכם. אם הקמפיין לא עבד, אל תמהרו לפסוק שזה בגלל השינויים באלגוריתם. לפעמים הקמפיין פשוט לא מדויק ולכן התוצאות לא מספקות. תזכרו שלא טועה מי שלא עושה שום דבר. אם טעיתם, תמיד תנסו להבין למה. דיוק נוסף של קמפיין או סיעור מוחות עם מנהל המדיה שלכם ישפרו את התוצאות, ברוב המקרים.

אז במקום להתפלא או לקנא בפייסבוק ובהצלחה שלה – בואו ננסה לחשוב איך נמנף אותה לטובתנו?

via GIPHY

עכשיו תורך לבעוט בעסק!